העמותה הרב-תחומית לקידום האבחנה, המחקר והטיפול במומים מולדים בעובר ובילד

THE ASSOCIATION FOR MULTIDISCIPLINARY DIAGNOSIS, RESEARCH AND TREATMENT OF CONGENITAL MALFORMATIONS IN FETUS AND CHILD

 

 

מטרות העמותה

 

  1. יצירת תשתית למחקר קליני רב-מרכזי ורב תחומי לבדיקת הOUTCOME (התוצאה הסופית במעקב ארוך טווח) של עוברים בהם אובחן מום מולד.

 

  1. יצירת תשתית למחקר מעבדתי לקידום הצד הטכני של טיפולים בעובר – במידה ומדובר על ניתוחים עובריים אפשריים בתחומים ספציפיים : למשל בתחום מערכת עצבים מרכזית (הידרוצפלוס, מומים פתוחים בחוט שידרה) או מערכות אחרות (לדוגמה: ציסטות ריאתיות).

 

  1. שיפור איבחון טרום ליידתי של מומים עובריים ובעקבות כך שיפור הייעוץ העוברי הניתן להורים עתידיים.

 

 

  1. קידום ושיפור הטיפול בתינוק הנולד ובילד הנושא מומים מולדים (מעצם הגילוי המוקדם עוד בחיים העובריים).

 

  1. הוצאת ספרות מסכמת בתחום מפגשים רב-מערכתיים (הנערכים בירושלים מזה מספר שנים בתחום של מומי מערכת עצבים מרכזית על ידי חלק ממקימי הפורום הנדון) בשיתוף פעולה עם הוצאות לאור אוניברסיטאיות (כמו הוצאות אקדמון ודיונון וכיוב')– על מנת לספק חומר כתוב עדכני ובעברית לכל רופא או בעל מקצוע(אחיות, טכנאי אולטרה סאונד)  הקשור בתחום זה.

 

 

  1. ליצור "חברה מולטי-דיסציפלינרית לטיפול וייעוץ עוברי" שתתקשר עם גורמים דומים ברחבי העולם מתוך מטרה לשתוף פעולה שוטף ולהחלפת מידע בכינוסים בינלאומיים, ומתוך מטרה להשתתף במחקרים בינלאומיים הנוגעים לתחום הטיפול בעובר וביילוד.

 

  1. ליצור תשתית מידע לקהל הרחב (הורים עתידיים) – על ידי בניית אתר באינטרנט שבו תהיה גישה בשפה העברית למידע עדכני בתחום העוברי לכל המעוניין – כלומר, בני משפחה, רופאים במסגרת הרפואה הקהילתית הרחבה – כגון: גניקולוגים, רופאי ילדים ועוד; מתמחים וסטודנטים המתעניינים בתחום וכיוב'.

 

  1. קיום כנסים ארציים רב מרכזיים הסוקרים נושאים חשובים בתחום ניהול ויעוץ עוברי.

 

  1. קיום כנסים בינלאומיים  בארץ, והשתתפות בכנסים בינלאומיים בחו"ל הסוקרים נושאים חשובים בתחום ניהול ויעוץ עוברי.

 

10. סיוע לרופאים בכירים בתחומים אלו להשתתף בהשתלמויות או כינוסים מדעיים שיקדמו את הטיפול בעובר ובתינוקות עם מומים מולדים.


 

 

ארכיון

צור קשר

רשימת אירועים

הרקע להקמת העמותה

עמוד ראשי